انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد
مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا ( ع )

عضو رسمی اتحادیه بین المللی سرطان

درباره ما

مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا (ع) بزرگ ترین و مجهزترین مرکز پرتودرمانی کشور و عضو رسمی سازمان جهانی سرطان (UICC)

ما اصل پزشکی خانوادگی را معرفی کرده ایم ، به این معنی که پزشک خانواده اکثر درخواست های پزشکی را بر عهده خواهد داشت ، با متخصصانی که فقط در صورت لزوم درگیر آن هستند.

مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا(ع) به عنوان مجهزترین و پیشرفته ترین مرکز پرتودرمانی شرق کشور، با دارا بودن 5 دستگاه شتابدهنده خطی اکسترنال و یک دستگاه پرتودرمانی درون حفره ای، در کنار سایر امکانات و تجهیزات تشخیصی روزانه پذیرای بیش از 700 نفر و ارایه قریب به 2100 خدمت درمانی – تشخیصی به هم وطنان از اقصی نقاط کشور و همچنین اتباع کشورهای همسایه است.

معرفی مدیران مرکز

  • ریاست مرکز: دکتر فاطمه ورشویی تبریزی
  • مدیر درمان: دکتر مرضیه ابراهیمیان
  • مدیر دپارتمان آموزش و پژوهش: دکتر مهدیه دیانی
  • سوپروایزر شتابدهنده: دکتر مرضیه ابراهیمیان
  • مدیر داخلی و اداری: غلامرضا جزایری
  • مدیر مالی: عالیه پسنده
  • مدیر پرستاری: افسانه قانع
  • مدیر تجهیزات پزشکی: مهندس عطیه ابراهیم زاده
  • مدیر اطلاعات سلامت: فاطمه اباذری
  • مدیر آی تی: مهندس سهیل سرلک
  • مدیر بهبود کیفیت: سحرسادات سعیدی شهری
  • مدیر تاسیسات، تعمیرات و نگهداری: مهندس الیاس مرشدلو
  • مدیر روابط عمومی: حمیده خسروی منش

درباره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد

انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، در تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۶۱ به شماره ۱۴۱ به ثبت رسید. پیش از این خیرین و نیکوکاران مشهدی در دهه ۵۰ اقدام به تأسیس درمانگاهی به نام درمانگاه امام رضا(ع) در خیابان کوهسنگی مشهد نموده بودند که پس از انقلاب این درمانگاه به اداره بهداری وقت واگذار شد و به نام بیمارستان امید تغییر نام داد.

خیرین در ادامه فعالیت خیرخواهانه و انسان دوستانه خود، اقدام به تأسیس آسایشگاهی واقع در خیابان چمران نمودند که در آن بیماران دردمند مبتلا به سرطان و غیر بومی که برای درمان به شهر مشهد مراجعه می کردند، از خدمات رایگان اسکان و تغذیه آن استفاده می نمودند.

برای تداوم این فعالیت های نیکوکارانه، بانیان انجمن، نیکوکاران تصمیم به ثبت رسمی انجمن گرفتند که و در نهایت انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در سال ۱۳۶۱ به ثبت رسمی رسید.

پس از گذشت سال ها و حمایت های مادی و معنوی از بیماران دردمند مبتلا به سرطان، با مشاهده کمبود امکانات درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان، انجمن با مشاوره پزشکان و متخصصین شهر، تصمیم به احداث مرکز درمانی نمود تا با استفاده از تجهیزات و امکانات روزآمد، به عنوان بازوی کمکی متولیان امر سلامت در حوزه درمان سرطان باشد.

از این رو پس از اقدامات اولیه خرید زمین، عملیات ساخت مرکز درمانی رضا(ع) واقع در قاسم آباد، بلوار فلاحی ۲، آغاز شد و در سال ۱۳۸۶ به بهره برداری رسید. مرکز رادیوتراپی وانکولوژی رضا(ع) فعالیت خود را با یک دستگاه پرتودرمانی درون حفره ای آغاز نمود و به دنبال مراجعات فراوان مردم و حمایت خوب خیرین دستگاههای شتاب دهنده با روزآمدترین تکنولوژی، خریداری و با تعرفه دولتی در خدمت مردم قرار گرفت.

با گذشت زمان، نیاز به تکمیل درمان بیماران مبتلا به سرطان در زمینه های جراحی و بستری، انجمن را بر آن داشت تا برای احداث بیمارستانی به این منظور اقدام نماید. لذا پس از بررسی های لازم و تهیه زمینی به مساحت ۱۸۰۰۰ مترمربع توسط خیر بزرگوار آقای مهندس علی ناظران، عملیات ساخت بیمارستان در خرداد ماه ۱۳۹۴ آغاز گردید و با حمایت خیرین و نیکوکاران شهر و کشورمان در اول بهمن ماه ۱۳۹۹ به بهره برداری رسید.

انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، در عمل به رسالت خویش در حمایت مادی و معنوی از بیماران دردمند مبتلا به سرطان است، آسایشگاهی با ظرفیت ۶۰ تخت در اختیار بیماران دردمند مبتلا به سرطان و غیر بومی قرار داده که از شهرهای دیگر برای درمان به این شهر و مجموعه سفر می کنند، و در تمام طول دوره درمان ایشان که بیش از ۴۰ روز است، از خدمات اسکان و تغذیه رایگان با کیفیت خوب، بهره مند می شوند.

در ادامه فعالیت های حمایتگرانه انجمن، کلنگ آسایشگاه دیگری با ظرفیت ۱۵۰ تخت، جهت افزایش اسکان بیماران و بعضا خانواده ایشان، که از شهرهای دیگر به شهر مشهد مراجعه می کنند، در سال ۹۶ زده شد و همچنان در حال ساخت می باشد که امید است با حمایت مردم همچون گذشته به بهره برداری و مورد استفاده نیازمندان آن قرار گیرد.

انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، به عنوان یک بازوی توانمند از دیرباز در کنار متولیان امر سلامت کشور در حال ارائه خدمت بوده و به امید خدا و یاری نیکوکاران همچنان خواهد بود.

 

معرفی مدیران انجمن

نام و نام خانوادگی
سمت

حمید مستشاری

رئیس هیئت مدیره

غلامحسین نوفرستی

نایب رئیس هیئت مدیره

اصغر افراسیابی گرگانی

مدیرعامل

بهروز دانشور

عضو هیئت مدیره

فرامرز یغمایی

عضو هیئت مدیره

فرشید رحمانی

عضو هیئت مدیره

علی ناظران

عضو هیئت مدیره

رضا حمیدی ازغدی 

عضو هیئت مدیره

مهدی مروج تربتی  

عضو هیئت مدیره

بهرام هنرور

عضو هیئت مدیره

جعفر شکفتی

عضو هیئت مدیره

ماهرخ شاکریان

مدیر مشارکتهای مردمی

الناز فریمانی

 

مدیر مددکاری

دکتر سیدرئوف خیامی

مدیر فناوری اطلاعات

سمیه سلیمانی

مدیر مالی و اداری