عضو رسمی اتحادیه بین المللی سرطان

پرتودرمانی با شدت متغیر (IMRT)

  پرتودرمانی با شدت متغیر (IMRT)

این مرکز در اسفند ماه 1395 موفق شد برای اولین بار در کشور بر اساس استانداردهای علمی بین المللی، تکنـیک پـرتودرمانـی با شـدت متغییر (IMRT) را به صورت کلـینیـکال راه اندازی نماید. برای ارایه این تکنیک درمانی نیاز به دستگاه های شتاب دهنده پیشرفته، مجـهز به محـدود کننـده های چند تیغه ای (MLC) می باشد تا بتوان با دقت بسیار بالایی بافت های سالم بسیار نزدیک به تومور را از آسیب اشعه، مصون داشت.

همچنین این سیستم های درمانی برای استفاده در تکنیک های درمانی پیشرفته باید مجهز به سیستم های تصویر برداری دقیق در اتاق درمان باشند تا بتوان به کمک،آن،ها،از موقعیت دقیق تومور و بافت های سالم اطراف آن در هر جلسه درمانی اطلاع حاصل کرد. این مرکز تنها مجموعه پرتو درمانی در کشور است که مجهز به یک سیستم،سی تی اسکن تخصصی رادیوتراپی در اتاق درمان است. این سیستم روی یک ریلبه سمت بیمار حرکت کرده و از بیمار در جلسات درمان تصویر برداری می کند.

از این تکنیک درمانی می توان برای درمان سرطان های: پروستات، سروگردن، دستگاه گوارش، زنان، ریه، تومورهای مغزی و دیگر تومورها استفاده نمود. در این تکنیک، تیم درمان قادر خواهد بود بافت های سالم و حساس اطراف تومور را حفظ کرده و به همین دلیل مقدار تابش رسیده به تومور را افزایش دهد که این خود منجر به کنترل کامل و درمان تومورخواهد شد. این تکنیک برای بسیاری از بیماران مفید است، برای درمان برخی بیماران که بافت های بسیار حساسی به مجاورت تومور دارند (مانند بیماران ناحیه سر و گردن) ضروری به نظر می رسد. همچنین بیمارانی که نیازمند پرتودرمانی مجدد هستند و به واسطه محدودیت آستانه تحمل بافت های سالم اطراف تومور، امکان پرتودرمانی آن ها به شیوه های معمول میسر نیست، می توانند از این تکنیک سود ببرند.

برای آشنایی با پرتو درمانی با شدت متغیر به آدرسhttps://www.aparat.com/v/BqV0f
...در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید