اخبار
تاريخ درج خبر :1397/10/06
کسب افتخاری دیگر برای انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد (1397/10/06)

انتخاب سارا عبدالهی - مدیر تحقیق و توسعه رادیوتراپی مرکز به عنوان مدرس استرو در نشست ESTRO 38 - آوریل 2019 در میلان ایتالیا

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد سارا عبدالهي مدیر تحقیق و توسعه رادیوتراپی مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا (ع) از سال ٢٠١٣ به عضويت فعال جامعه راديوتراپي و انكولوژي اروپا (ESTRO) در آمد و حضور خود را با شركت در نشست هاي سالانه، كارگاه هاي تخصصي و برنامه آموزشي - پژوهشي اين جامعه آغاز كرد. وی ضمن ارتباط نزدیک با متخصصین ESTRO   طی این سال ها، هدایت گر پروژه های کلینیکی ارزش مندی در مرکز بوده که حاصل آن راه اندازی تکنیک های نوین پرتودرمانی شامل: براکی تراپی با تصویر برداری سه بعدی روزانه، درمانAdaptive IMRT  به هدایت تصویر برداری سه بعدی  و نیز پرتودرمانی با پایش تنفس بیمار (در دست بهره برداری) بوده است.

این موفقیت های کلینیکی مرهون حمایت علمی ESTRO و حمایت مدیران انجمن و تیم متخصصین مرکز شامل پزشکان متخصص رادیوتراپی و انکولوژی، فیزیک پزشکان و کارشناسان درمان است که همواره حامی و مشوق حرکت های بنیادی از این زمره هستند.

وی در قالب فعالیت های پژوهشی، در سال جاری به نمایندگی از کمیته پژوهشی سرطان مرکز برای ارایه  به صورت پوستر در ESTRO دعوت شده و مقاله ارسالي اين تيم در اولين نشست علمي ESTRO در آسيا (دسامبر ٢٠١٨) به عنوان مقاله برتر برگزيده شد. تیم کمیته پژوهشی سرطان دستاوردهای خود را حاصل تلاش های شبانه روزی محققین خود و حمایت مالی مدیران انجمن و مرکز می داند. اعضای کمیته پژوهشی سرطان عبارتند از: 

 

 

  • خانم دکتر مهدیه دیانی، متخصص رادیوتراپی و انکولوژی و مدیر کمیته آموزش و پژوهش مرکز  
  • آقای دکتر هاشم میری حکیم آباد، استاد فیزیک هسته ای و مدیر گروه فیزیک هسته ای دانشگاه فردوسی مشهد
  • خانم دکتر لاله رفعت متولی، دانشیار گروه فیزیک هسته ای دانشگاه فردوسی مشهد
  • خانم دکتر علیه حسینیان اذغدی، پژوهشگر گروه فیزیک هسته ای دانشگاه فردوسی مشهد
  • خانم دکتر نجمه محمدی، پژوهشگر گروه فیزیک هسته ای دانشگاه فردوسی مشهد
  • خانم نیلوفر رفعت متولی، پژوهشگر گروه فیزیک هسته ای دانشگاه فردوسی مشهد

پس از 6 سال حضور فعال در جامعه رادیوتراپی و انکولوژی اروپا، برای اولین بار از سارا عبدالهی به عنوان مدرس براي حضور در نشست سالانه ٢٠١٩ (ميلان ايتاليا) دعوت به عمل آمد.

این انجمن، آغاز فعاليت ايشان را - به عنوان اولين مدرس ايراني در جامعه راديوتراپي و انكولوژي اروپا - به جامعه علمی و خانواده بزرگ راديوتراپي و انكولوژي كشور تبریک گفته و آرزوی توفیقات بیشتر برای ایشان و تیم پژوهشی مسئلت می نماید....در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید