اخبار
تاريخ درج خبر :1398/11/21
همایش سرطان در پوست گردو (1398/11/21)

سمینار علمی به کوشش انجمن بین رشته ای سرطان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد روز شنبه مورخ 19 بهمن ماه در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد سمینار علمی سرطان در پوست گردو برگزار گردید.

این سمینارعلمی به کوشش انجمن بین رشته ای سرطان و با همکاری مرکز تخصصی رادیوتراپی وانکولوژی رضا(ع) در دو بخش سخنرانی و یک بخش پرسش و پاسخ برگزار شد. در شروع مراسم دکتر مریم مقدم متین استاد گروه زیست شناسی دانشگاه فردوسی سخنرانی کرد و در ادامه دکتر مهدی بنی اسدی، دکتر محمد مهدی کوشیار و دکتر پیام شریفیان به ترتیب روانپزشک، فوق تخصص هماتولوژی انکولوژی و پزشک و دستیار تخصصی تغذیه بالینی ارائه نظر کردند. در پایان بخش اول دکتر مهدیه دیانی متخصص رادیوانکولوژی مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا(ع) و مدیر دپارتمان آموزش و پژوهش این مرکز در مورد غربالگری سرطان سخنرانی کرد.ایشان غربالگری را اولویت دانست که باید همگان از آن اطلاعات کافی و وافی داشته باشند.

در بخش دوم سخنرانی؛ در ابتدا دکتر معین فرشچیان عضو هیات علمی گروه پژوهشی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در مورد موضوع " کاتالوگی از ژن های جدید"  سخنرانی نموده و در پایان دکتر ورشویی متخصص رادیوانکولوژی  و مدیر مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکلوژی رضا(ع) در مورد درمان سرطان به صورت تخصصی سخنرانی کرد. دکتر ورشویی در جمع دانشجویان پس از معرفی راه های مختلف درمان سرطان در کشور بیان کرد: با وجود تحریم ها و فشارهایی که در تهیه دارو برای بیماران وجود دارد اما کادر درمانی کشور در درمان سرطان نه تنها ضعیف نیست بلکه به مراتب نسبت به شرایط قوی و مجرب است، اما جدا از تمام بحث ها و نظرات تخصصی باید به خاطر هزینه سنگین درمان در مبحث سرطان، شما دانشجویان به عنوان حامیان و صدای ما در جامعه عمل کنید که این بهترین فعالیتی است که شما در حال حاضر می توانید در جامعه و برای خود انجام دهید. ایشان از دانشجویان درخواست کرد که صدای مراکز درمانی باشند و مردم را از غربالگری و علائم سرطان آگاه سازند تا دست به دست هم جامعه را به سمت سلامتی و امید سوق دهیم و همچنین یادآور شدند کمپین های آگاهی رسانی نباید مختص به هفته سرطان باشد؛ باید هر روز و هر لحظه برای آگاهی رسانی وافزایش سطح آگاهی مردم کمپین ها دامه یابد.

در خاتمه سوالات دانشجویان در پنل پرسش و پاسخ توسط اساتید دکتر فرشچیان، دکتر متین و دکتر ورشویی پاسخ داده شد.
خاطرنشان می شود پس از تقدیر از اساتید و متخصصین، گروه موسیقی دانشگاه فردوسی بر روی صحنه اجرای موسیقی داشتند.

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

...در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید