اخبار
تاريخ درج خبر :1398/04/30
حضور بيماران آسایشگاه و پرسنل مرکز در سیرک آفتاب (98/04/30)

به گزارش روابط عمومي انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در تاریخ 28 تیر ماه 1398 بیماران مستقر در آسایشگاه و پرسنل مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا (ع) میهمان سیرک آفتاب – سیرک حامی محیط زیست بود.

بیماران مبتلا به سرطان در اکثر موارد دچار اضطراب، نگراني و تنش در زندگي خصوصی و اجتماعی خود می شوند که شادماني و نشاط جاي خود را به غم و اندوه مي دهد و عملا جايي براي خنده و تفريح باقي نمي ماند. هدف انجمن از شرکت در این گونه برنامه ها  فراهم نمودن لحظات شاد و مفرح برای بیماران است. در مواجهه و کنترل بیماری سرطان، عوامل اثرگذاری مانند: دارو و پرتو درمانی بخشی از فرآیند درمان را تشکیل می دهند. این دو در کنار تغییر در نوع تغذیه، انجام ورزش هوازی و کار بر روی روان و ذهن - از جمله نشاط و خنده - برای درمان یک فرد مبتلا کارساز خواهد بود.


لازم به ذکر است : سیرک آفتاب نخستین سیرک در ایران است که از سال ۱۳۹۴ پیش از ممنوعیت استفاده از حیوانات در سیرک، تحولی نوین را ایجاد کرد. بدین منظور از آن زمان در اجراهای خود از هیچ گونه حیوانی استفاده نکرد، بلکه برای جذاب تر شدن نمایش ها، از هنرمندان و آکروبات بازهای ایرانی و بین المللی بهره جست. در این سیرک انواع مختلفی از نمایش ها با همکاری هنرمندانی از ۷ کشور دنیا اجرا می‌شود.

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

...در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید