اخبار
تاريخ درج خبر :1397/09/14
برگزاری کارگاه یوگای خنده در مرکز (1397/09/14)

این کارگاه توسط مهندس جلائیان دارای درجه مربی گری بین المللی یوگای خنده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، کارگاه رایگان یوگای خنده از مجموعه کارگاه هایی با این عنوان در مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا (ع) برگزار شد؛ جلسه ای که با استقبال فراوان مخاطبین اعم از بیماران مبتلا به سرطان، مراجعه کنندگان و خانواده آن ها مواجه بود.  

بنابراین گزارش یوگاي خنده پل ارتباطي ميان خنده هاي فيزيكي و دروني است. افراد در این تکنیک براي رهايي از قيد و بند هاي اجتماعي و وقفه هاي ذهني، حركات جسمي و ارتباطات بصري خاصي را انجام مي دهند. اين تمرين ها ممكن است لزوماً منتج به خنده و قهقهه نشوند، لیکن خنده مسري بوده و قادر است از طريق چشم و نگاه به ديگران منتقل شود. امری که لزوم آن با توجه به شرایط بیماران مبتلا به سرطان ضروری به نظر می رسد. چرا که با افزايش اضطراب نگراني و بعضا تنش در زندگي خصوصی و اجتماعی این افراد، شادماني و نشاط جاي خود را به غم و اندوه مي دهند و عملاً جايي براي خنده و تفريح باقي نمي ماند.

در مواجهه و کنترل بیماری سرطان، عوامل اثرگذاری مانند: دارو و پرتو درمانی بخشی از فرآیند درمان را تشکیل می دهند. این دو در کنار تغییر در نوع تغذیه، انجام ورزش هوازی و کار بر روی روان و ذهن - از جمله نشاط و خنده - برای درمان یک فرد مبتلا کار ساز خواهد بود.

امروزه از يوگای خنده به عنوان يک روش موثر، راحت و کم هزينه در ارتقا کيفيت زندگي مبتلایان در مراکز درماني و مراقبتي- حمايتي مربوط به آن ها در آمریکا و ژاپن استفاده می شود. 

 

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید....در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید