اخبار
تاريخ درج خبر :1397/11/18
برگزاری کارگاه رایگان "یوگای خنده" - پنجمین کارگاه هفته سرطان (1397/11/18)

برگزاری کارگاه های رایگان ویژه هفته سرطان برای بیماران و خانواده آن ها

 

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، در پنجمین کارگاه از سلسله کارگاه های رایگان یک روزه در هفته سرطان که در مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا (ع)، هم گام و هم راستا با اهداف سازمان جهانی کنترل سرطان (uicc) برگزار شد، مهندس جلائیان دارای درجه مربی گری بین المللی کارگاهی با عنوان "یوگای خنده" ارایه نمود.

بنابراین گزارش یوگاي خنده پل ارتباطي ميان خنده هاي فيزيكي و دروني است. افراد در این تکنیک براي رهايي از قيد و بند هاي اجتماعي و وقفه هاي ذهني، حركات جسمي و ارتباطات بصري خاصي را انجام مي دهند. اين تمرين ها ممكن است لزوماً منتج به خنده و قهقهه نشوند، لیکن خنده مسري بوده و قادر است از طريق چشم و نگاه به ديگران منتقل شود. امری که لزوم آن با توجه به شرایط بیماران مبتلا به سرطان ضروری به نظر می رسد. چرا که با افزايش اضطراب، نگراني و بعضا تنش در زندگي خصوصی و اجتماعی این افراد، شادماني و نشاط جاي خود را به غم و اندوه مي دهند و عملاً جايي براي خنده و تفريح باقي نمي ماند.

در مواجهه و کنترل بیماری سرطان، عوامل اثرگذاری مانند: دارو و پرتو درمانی بخشی از فرآیند درمان را تشکیل می دهند. این دو در کنار تغییر در نوع تغذیه، انجام ورزش هوازی و کار بر روی روان و ذهن - از جمله نشاط و خنده - برای درمان یک فرد مبتلا کار ساز خواهد بود.

امروزه از يوگای خنده به عنوان يک روش موثر، راحت و کم هزينه در ارتقا کيفيت زندگي مبتلایان در مراکز درماني و مراقبتي- حمايتي در آمریکا و ژاپن استفاده می شود. 

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید....در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید