اخبار
تاريخ درج خبر :1398/10/04
برگزاری کارگاه رایگان "مدیریت خشم" (1398/10/04)

برگزاری کارگاه رایگان "مدیریت خشم" ویژه بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آن ها

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد کارگاه رایگان یک روزه "مدیریت خشم" در سالن کنفرانس مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا (ع)، هم گام و هم راستا با اهداف سازمان جهانی کنترل سرطان (uicc)، با طرح این سوال که از نظر خشم و کنترل خشم شرکت کنندگان از صفر تا ده چه عددی به خود می دهند؟ آغاز شد.

هدف صادقی کارشناس واحد روانشناسی مرکز از طرح این سوال آشنایی بیشتر شرکت کنندگان با یکدیگر، صحبت از طول دوره درمان و سختی های آن بود و در ادامه وی با بیان قوانین جلسه و ارائه سرفصل ها، جلسه را ادامه داد.

بنابراین گزارش صادقی خشم را اینگونه تعریف کرد: خشم احساسی طبیعی در انسان است که همه افراد آن را به نوعی تجربه می کنند، اما خشم با پرخاشگری تفاوت دارد؛ یعنی خشم یک احساس است، در حالی که پرخاشگری نمود و رفتاری است که بر اثر این احساس بروز می یابد.

سایر سرفصل های مطرح شده در این کارگاه:

  • انواع خشونت از نظر روانی، فیزیکی، کلامی، اقتصادی و فرهنگی
  • انواع خشونت بر علیه کودکان، سالمندان، زنان، مردان، اقلیت ها، حیوانات
  • درخت خشونت درختی که ریشه های آن مشکلات اقتصادی، یادگیری اشتباه، احساس ضعف و ناتوانی و... و میوه های آن اعتیاد، قتل، زورگیری و... خواهد بود
  • راه حل های فوری برای مقابله با خشم مثل تغییر موقعیت یا ترک محل، گوش دادن به موسیقی، دعا کردن، فیلم دیدن و ...

وی افزود: در ایران رایج ترین خشونت علیه کودکان سوزاندن آن ها با سیگار، قاشق داغ و ... که بیشتر در بین خانواده هایی که پدر یا مادر و یا هر دو معتاد هستند اتفاق می افتد و در بیان خشونت علیه زنان گفت: براساس تحقیقات انجام شده 70% زنان در طول عمرخود دچار خشونت شده اند.

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

...در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید