اخبار
تاريخ درج خبر :1397/11/14
برگزاری کارگاه رایگان "تکنیک های تن آرامی" - اولین کارگاه هفته سرطان (1397/11/14)

برگزاری کارگاه های رایگان ویژه هفته سرطان برای بیماران و خانواده آن ها

 

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، در اولین جلسه از سلسله کارگاه های رایگان یک روزه در هفته سرطان که در مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا (ع)، هم گام و هم راستا با اهداف سازمان جهانی کنترل سرطان (uicc) برگزار شد، دکتر قهرمان زاده مدیر واحد روان شناسی مرکز کارگاهی با عنوان "تکنیک های تن آرامی" برگزار نمود.  

هدف از برگزاری این کارگاه، آموزش کنترل اضطراب در راستای تسریع در روند بهبودی بیماران عنوان شده است. آموزش مهارتی که تمامی افراد جامعه به سهم خود لازم است فراگرفته و در زندگی روزانه خود آن را به کار برند.

قهرمان زاده با اشاره به ارائه اطلاعاتی درمورد بیماری و هرآن چه مربوط به این موضوع می شود، تن آرامی (آرامش تن) را نیازمند آموزش مولفه هایی دانست که شخص لازم است بداند تا قادر باشد روان خود را به آرامش رسانده که نهایتا تن و جسم او نیز به آرامش برسد.

با افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می توان دربرابر بیماری استقامت بیشتری به خرج داده و این امر مستلزم داشتن آگاهی از موضوع بیماری است.

وی در ادامه از شناخت، ارزیابی و مقابله به عنوان 3 گام در این زمینه نام برده و خاطر نشان ساخت هدف از مباحث مطرح در این کارگاه حذف اضطراب نبوده بلکه کنترل اضطراب مد نظر است. حذف قسمت هایی از اضطراب که باعث ایجاد تنش در بدن و روح فرد می شود.

درادامه کارگاه، شرکت کنندگان تجربیات خود را پیرامون راه حل های مربوط به مقابله با اضطراب بیان نموده و به نشانه های جسمانی تاثیر آن بر جسم خود اشاره کردند.

در خاتمه مدعوین سوالات خود را مطرح نموده و مدیر واحد روان شناسی به پرسش های آنان پاسخ گفت.

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

...در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید