اخبار
تاريخ درج خبر :1397/07/29
برگزاری چهارمین کارگاه یوگای خنده (1397/07/29)

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، کارگاه رایگان یوگای خنده در مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا (ع) برگزار شد؛ کارگاهی که با استقبال فراوان مخاطبین اعم از بیماران، خانواده این افراد، مراجعه کنندگان و پرسنل مرکز مواجه بود.  

این کارگاه  توسط مهندس جلائیان دارای درجه مربی گری بین المللی یوگای خنده برگزار شد.

بنابراین گزارش یوگاي خنده پل ارتباطي ميان خنده هاي فيزيكي و دروني است. افراد در این تکنیک براي رهايي از قيد و بند هاي اجتماعي و وقفه هاي ذهني، حركات جسمي و ارتباطات بصري خاصي را انجام مي دهند. اين تمرين ها ممكن است لزوماً منتج به خنده و قهقهه نشوند، لیکن خنده مسري بوده و قادر است از طريق چشم و نگاه به ديگران منتقل شود. امری که لزوم آن با توجه به شرایط بیماران مبتلا به سرطان ضروری به نظر می رسد. چرا که با افزايش اضطراب نگراني و بعضا تنش در زندگي خصوصی و اجتماعی این افراد، شادماني و نشاط جاي خود را به غم و اندوه مي دهند و عملاً جايي براي خنده و تفريح باقي نمي ماند.

در مواجهه و کنترل بیماری سرطان، عوامل اثرگذاری مانند: دارو و پرتو درمانی بخشی از فرآیند درمان را تشکیل می دهند. این دو در کنار تغییر در نوع تغذیه، انجام ورزش هوازی و کار بر روی روان و ذهن - از جمله نشاط و خنده - برای درمان یک فرد مبتلا کار ساز خواهد بود.

امروزه از يوگای خنده به عنوان يک روش موثر، راحت و کم هزينه در ارتقا کيفيت زندگي مبتلایان در مراکز درماني و مراقبتي- حمايتي مربوط به آن ها در آمریکا و ژاپن استفاده می شود. 

 

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید....در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید