اخبار
تاريخ درج خبر :1398/05/28
برگزاري دومين سمينار پرتودرماني با شدت متغيير - شهريور 1398

در راستای تحقق آرزوی دیرینه متخصصین حوزه پرتودرمانی در تحویل بیشترین میزان ممکن اشعه به بافت هدف و حفظ هر چه بیشتر عملکرد بافتهای سالم بیمار، تمایل متخصصین این حوزه به گذار از درمانهای سه بعدی تطابقی به تکنیکهای موثر و بهینه تر چون پرتودرمانی با شدت متغییر هر روز بیش تر می شود. در کنار این تمایل روز افزون، به دلیل سطح پیچیدگی و موارد مورد احتیاط بسیار در درمانهای پیشرفته، اشتراک موثر دانش و تجربه در این حوزه امری بسیار مهم و حیاتی به شمار می آید. در پاسخ به این نیاز و به درخواست انجمن کلینیکال انکولوژی ایران، مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا افتخار دارد که در قالب دومین سمینار پرتودرمانی با شدت متغییر در تاریخ ۲۸ و ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۸ میزبان متخصصین حوزه پرتودرمانی در شهر مشهد باشد.

در قالب این سمینار دو روزه سعی بر آن است که علاوه اشتراک تجربه سه ساله مجموعه میزبان در اهدای این شیوه درمانی به بیماران بتوانیم از نظرات سایر متخصصین دارای تجربه در این حوزه نیز بهره بگیریم. در همین راستا محور برنامه روز اول سمینار هم اندیشی در خصوص فواید، کاربرد ها و موارد محدودیت و دشواری برانگیز این سطح از پرتودرمانی می باشد و تلاش خواهیم داشت که در یک نشست چند تخصصـی در خصوص

اهمیت پرتودرمانی به هدایت تصویر، مدالیته های مختلف و مفید تصویربرداری، محدودیت ها و دشواری های عملی درمان سر و گردن و لگن وهمچنین طراحی درمان و تایید تجربی آن هم کلام و هم منظر بشویم. در روز دوم سمینار کارگاه های عملی مجزا برای هر یک از سه تخصص خواهیم داشت به نحوی که پزشکان متخصص رادیوتراپی-انکولوژی روزی را به اشتراک نظر در خصوص ترسیم بافتهای هدف و ارگانهای سالم در ناحیه سر و گردن و سیستم عصبی مرکزی خواهد گذراند. موازی با این برنامه متخصصین فیزیک پزشکی به اشتراک نظر عملی در طراحی درمان معکوس و تایید دزیمتریک آن خواهند پرداخت و کارشناسان پرتودرمانی تجربیاتی در ارزیابی شیوه های مختلف تصویر برداری سی تی در اتاق درمان و تحلیل تصاویر خواهند داشت.

با آرزوی ایامی پربار و خوش برای شما در شهر مشهد، امید آن داریم که بتوانیم و در غالب اشتراک نظر و تجربه دو روزه، قدمی رو به جلو به سوی درمان موثر و ایمن سرطان برداریم.

به امید دیدار همه شما در مشهد- شهریور ۹۸

 

جهت كسب اطلاعات بيشتر  اينجا كليك نماييد

 

...در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید