اخبار
تاريخ درج خبر :1398/01/27
بازدید پروفسور اشک تراب و همراهان از آزمایشگاه ژنتیک مرکز (1398/01/27)

آزمایشگاه ژنتیک مرکز میزبان پروفسور حسن اشک تراب و همراهان بود.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد پروفسور حسن اشک تراب در بازدید از خود،از فعالیت بخش آزمایشگاه ژنتیک مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا (ع) تقدیر کردند و نوید آینده روشنی را برای جامعه جوان پزشکی دادند. ایشان از ابتدا در جریان فعالیت های بخش ژنتیک مرکز بودند و در این بازدید از نزدیک در نتیجه جریان فعالیت ها قرار گرفتند. در این راستا کیت تشخیص سرطان روده بزرگ که توسط محققین مرکز طراحی و ساخته شده، معرفی گردید که مورد توجه ایشان قرار گرفت. دکتر اشک تراب راه کارهایی برای ارتقا و بهبود فعالیت های آینده بخش ژنتیک ارایه کردند.

ایشان به تبادل اطلاعات و مشارکت بیشتر بین مراکز درمانی و تشخیصی در داخل کشور تاکید داشتند.

خاطر نشان می سازد ایشان، دوره  Ph.Dخود را از دانشگاه UTAH  کسب کرده و تحصیلات پسادکتری خود را در دانشکده پزشکی Indiana  و Florida آمریکا سپری نموده است. 

بنا براین گزارش ایشان سرپرست بخش NGS/Microarray و عضو گروه تحقیقات گوارش سرطان دانشگاه Howard  می باشند.

دکتر اشک تراب بیش از 100 مقاله در مجلات معتبر به چاپ رسانده اند و به عنوان ویراستار مجلات معتبر بین المللی از جمله PLoS One ، Digestive Diseases و Science  شناخته  شد.

وی در سال 2011 جایزه محقق برتر از دانشگاه Howard را احراز نموده و در سال 2015 به عنوان استاد مدعو دانشگاه Jiangsu چین شناخته شد. 

ایشان همچنین از سال 2002  در سمت عضو سازمان NIH مشغول به فعالیت است.

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید....در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید