اخبار
تاريخ درج خبر :1399/05/05
بازدید مهندس سید حمید موسوی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از بیمارستان ناظران (1399/05/05)

مهندس سید حمید موسوی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی، روز یکشنبه 5 مرداد ماه از پروژه رو به اتمام بیمارستان ۲۰۰تختخوابی ناظران واقع در منطقه قاسم آباد مشهد بازدید کرد .

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد مهندس اصغر افراسیابی مدیرعامل این انجمن، گزارشی از چگونگی ساخت، پیشرفت ساختمان، خرید تجهیزات پزشکی و مشکلات نقدینگی در راه اندازی این بیمارستان را ارائه داد.

به گفته وی پروژه بیمارستان عباس ناظران بدون هیچ گونه کمک از دولت توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد و به همت جمعی از خیرین نیکوکار در خرداد ماه ۱۳۹۴در زمینی به مساحت  ۱۸ هزار و ۵۰۰ متر مربع و با زیربنای ۲۹ هزار متر مربع در پنج طبقه احداث و تاکنون بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه شده که ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

مهندس افراسیابی ارزش روز این بنا را هم اکنون حدود 500 میلیارد تومان برآورد کرد و افزود : برای خرید الباقی تجهیزات پزشکی بیمارستان حداقل  ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، که بتوانیم نیمه دوم  سال جاری، این بیمارستان را با  سه اتاق عمل و حدود ۷۰ تخت بستری به همراه بخش های پاراکلینیکی و تشخیصی شامل آزمایشگاه، ام آر آی، رادیولوژی، سی تی اسکن، سونوگرافی  و ... راه اندازی کنیم .

وی گفت : مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا (ع) نیزکه وابسته به این انجمن است، در حدود ۱۳ سال با تعرفه دولتی در حال خدمت رسانی به بیماران مبتلا به سرطان است  .

در پایان بازدید مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی ضمن تشکر از خیرین، اعضای انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد و سازندگان این بنای زیبای معماری اظهار امیدواری کرد:  با همیاری دولت و کمک های خیرخواهانه مردم به ویژه خیرین نیکوکار هرچه زودتر این بیمارستان برای درمان بیماران سرطانی در غرب شهر مشهد به بهره برداری برسد .

مهندس موسوی افزود : امروزه ویروس کرونا همه چیز را تحت الشعاع قرار داده و با راه اندازی بیمارستان عباس ناظران بخشی از نیاز تخت های بیمارستانی بر طرف خواهد شد .

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

...در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید