اخبار
اتمام درمان نخستین بیمار سرطان پروستات در مرکز به شیوه Adaptive IMRT بدون عوارض(1396/04/19)
تاريخ درج خبر :1396/04/19

پس از طی 39 جلسه پرتودرمانی، امروز اولین بیمار مبتلا به سرطان پروستات بدون هیچ گونه عوارض جانبی، درمان خود را به پایان رساند.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، درمان اولین بیمار مبتلا به سرطان پروستات به شیوه Adaptive IMRT بدون هیچ گونه عوارض جانبی در مرکز تخصصی رادیوتراپی انکولوژی رضا (ع) به پایان رسید.  

شایان ذکر است در درمان های متداول سرطان پروستات، بعضا بیماران از میانه های درمان از عوارضی نظیر خونریزی رکتوم، اسهال و گاه عوارض پوستی رنج می برند.

  از این تکنیک درمانی IMRT می توان برای درمان سرطان های: پروستات، سروگردن، دستگاه گوارش، زنان، ریه، تومورهای مغزی و دیگر تومورها استفاده نمود. در این تکنیک، تیم درمان قادر خواهد بود بافت های سالم و حساس اطراف تومور را حفظ کرده و به همین دلیل مقدار تابش رسیده به تومور را افزایش دهد که این خود منجر به کنترل کامل و درمان تومور خواهد شد.

خاطر نشان می سازد علاوه بر این که این تکنیک برای بسیاری از بیماران مفید است، برای درمان برخی بیماران که بافت های بسیار حساسی در مجاورت تومور دارند (مانند بیماران ناحیه سر و گردن) ضروری به نظر می رسد. همچنین بیمارانی که نیازمند پرتودرمانی مجدد هستند و به واسطه محدودیت آستانه تحمل بافت های سالم اطراف تومور، امکان پرتودرمانی آن ها به شیوه های معمول میسر نیست، می توانند از این تکنیک سود ببرند....در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید