اخبار
آغاز به كار پنجمين دستگاه شتاب دهنده مركز (1395/10/01)
تاريخ درج خبر :1395/10/01

به گزارش روابط عمومی انجمن خيريه حمايت از بيماران سرطاني مشهد از ابتدای شهریور ماه جاری  پنجمین دستگاه شتاب دهنده (*) توسط مهندسین شرکت زیمنس به گروه فیزیک این مرکز تحویل شد.

بنا به این گزارش مجوز درمان اين دستگاه در تاريخ 30 آذر ماه سال جاري صادر شده و از ابتداي دي ماه به چرخه درمان بيماران وارد شد. امید می رود با راه اندازی پنجمین دستگاه شتاب دهنده، امکان ارائه خدمات به بیماران اين مركز در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم شود.

دستگاه شتاب دهنده خطی Artist زیمنس در ردیف یکی از پیشرفته ترین دستگاه های رادیوتراپی دنیا محسوب می شود. این دستگاه که به منظور تحقق بخشیدن به تکنیک های درمان رادیوتراپی اعم از IMRT، IGRT و SRS طراحی شده، با دارا بودن انرژی فوتون 6 و 18MV و 5 الکترون قادر به درمان و نابودی انواع تومور می باشد.

همچنین این دستگاه مجهز به سیستم مالتی لیف کولیماتور به منظور شکل دهی میدان های دقیق و پیچیده با حداقل مارجین و سیستم اپید برای تایید تنظیمات درمان بیمار می باشد که هر 2 مورد در دستیابی به اهداف رادیوتراپی بهینه بسیار حائز اهمیت است.

   *    شتاب دهنده دستگاهی است که از آن برای پرتو درمانی بیرونی بیماران سرطانی، به صورت گسترده استفاده می شود...در حال انجام عملیات لطفا منتظر بمانید